HePon toiminnanjohtaja vaihtuu

HePon toiminnanjohtaja Saara Louhensalo on irtisanoutunut tehtävästään, hänen viimeinen työpäivänsä on 25.1.

“Haluan keskittyä opintoihini Aallossa sekä luottamustehtävääni Sompasaunaseura ry:n hallituksen jäsenenä. Vuosi HePossa on ollut antoisa ja olen oppinut paljon lisää järjestöjohtamisesta sekä tutustunut moneen loistavan tyyppiin. Kiitän kaikki Hepolaisia kuluneesta vuodesta ja toivon että tapaamme pyöräilyn, saunomisen tai kaupunkikehittämisen merkeissä jatkossakin. Toivon että HePo jatkaa positiivista kehitystä avoimena ja vaikuttavana pyöräilyaktivismijärjestönä ja toivotan tämän vuoden hallitukselle, aktiiveille sekä työntekijölle paljon iloa ja energiaa työhönsä.

HePon hallitus kiittää Saaraa hänen panoksestaan yhdistyksen eteen. Hallitus toivottaa hänet mukaan yhdistyksen toimintaan vapaaehtoistoiminnan merkeissä. Uuden toiminnanjohtajan rekrytoinnista tiedotetaan lähiaikoina.

Tagit:,