HePon syyskokous torstaina 17.11.2016

HePon sääntömääräinen syyskokous pidetään Annalan kartanossa (Hämeentie 154) torstaina 17.11. klo 18:00 alkaen. Kokouksessa käsitellään sääntöjen määräämät asiat, kuten toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä jäsen- ja kannatusmaksun suuruus vuodeksi 2017. Lisäksi kokouksessa valitaan puheenjohtaja ja hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle. Erovuorossa ovat puheenjohtaja Marjut Ollitervo sekä hallituksen jäsenet Timo Hast, Jari Kirjalainen, Otso Kivekäs, Satu Leppänen ja Lydia Palo.

Rohkaisemme jäseniä mukaan HePon toimintaan. Voit kysyä kokemuksia hallitustoiminnasta nykyisiltä hallituksen jäseniltä. Yhteystiedot löytyvät HePon kotisivuilta. Voit ilmoittaa kiinnostuksesi jo etukäteen jollekin hallituksen jäsenelle tai vasta paikan päällä kokouksessa. Jos olet kiinnostunut hallitustoiminnasta, mutta et pääse paikalle kokoukseen, ota yhteyttä puheenjohtaja Marjut Ollitervoon (pj at hepo.fi), gsm 040-5025266.

Sääntömääräisten asioiden lisäksi kokouksessa käsitellään luottamushenkilöiden palkkioiden suuruus sekä yhdistyksen sääntömuutos. Sääntömuutoksesta voit lukea tarkemmin viikon 41 jäsentiedotteesta.

Kokouksen esityslista:

 1. Kokouksen avaus
 2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa
 3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
 4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
 5. Vahvistetaan jäsenmaksun ja kannatusmaksun suuruus vuodeksi 2017
 6. Vahvistetaan luottamushenkilöiden palkkiot vuodeksi 2017
 7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodeksi 2017
 8. Valitaan hallituksen puheenjohtaja ja muut jäsenet erovuorossa olevien hallituksen jäsenten tilalle
 9. Valitaan toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja
 10. Käsitellään yhdistyksen sääntömuutos
 11. Käsitellään muut esille tulevat asiat
 12. Kokouksen päättäminen

Tilaisuudessa on kahvitarjoilu. Tervetuloa!

Tapahtuma Facebookissa:
https://www.facebook.com/events/1515744801785754/

Tagit:,